Rád bych pochopil rozdíl mezi duší a duchem. Vím, že jsou to dvě úplně rozdílné věci, ale nemohu rozdíl mezi nimi pochopit.

29. října 2009 v 15:36 | trdielQo
Duch, jak je toto slovo používáno na Západě, je vitální bytost, která většinou není dobrá. Duše, která představuje Boha, je hluboko uvnitř nás; je součástí Já. Prostřednictvím duše vstupujeme do své všeprostupující božskosti. Když používáme termín ,duše', míníme tím jiskru Já, Vševědoucího a Všemohoucího. Duch, jak toto slovo používáme my, je vitální bytost, která je neuspokojená nebo nespokojená. Je mnoho, mnoho rušivých, překážejících a konfliktních sil, které na sebe berou podobu duchů.
Tito duchové se snaží vytvářet nesoulad, oddělení a tak podobně. To je jejich úloha. Duchové také někdy někomu pomohou získat ve vitálním světě informace o tom, co se děje nebo co se stane zítra či pozítří. Dokážou to, neboť vitální svět se nachází výše než svět fyzický. Když vylezete na strom a vyhlédnete z jeho koruny, budete mít širší rozhled a všechno uvidíte lépe. Z vitálního světa je snazší pozorovat, co se děje ve fyzickém světě. Z fyzického světa je ale velice těžké vstoupit do světa vitálního. Zabývají se tím okultní praktiky a spiritismus.

Duchové často někomu řeknou, že přivedou jeho rodiče nebo jiné drahé zesnulé, aby truchlícího navštívili. Rád bych lidem, kteří tyto duchy poslouchají, řekl, že se dopouštějí velikého omylu, protože duchové ve skutečnosti nepřivádějí duši toho určitého člověka, drahého a blízkého. Spíše přivádějí nespokojené, hladové bytosti z vitálního světa.
Existují duchové, kteří se zmocňují existence lidí, jež s nimi jednají. Vnější bytost těchto lidí duchům umožňuje, aby do nich vstoupili, s tím výsledkem, že jsou duchy ovládnuti. Tito lidé někdy předpovídají mnoho věcí, které se mohou stát, nebo také ne. Bohužel je to nepřivádí k duchovnímu životu. Po několika letech duchové řeknou: "Nyní nám zaplať. Dali jsme ti jméno a slávu. Nevěděl jsi nic o minulosti nebo budoucnosti. Ukázali jsme ti to, a teď nám musíš zaplatit." Co jim může dát? Hladovým duchům nemůže přinést radost jeho jméno ani sláva, a tak ho uškrtí. Mnoho, mnoho černých mágů a lidí, kteří se zaobírali duchy, bylo uškrceno nebo nějak jinak zabito. Vím to, neboť jsem byl blízko řady takových případů.

Abychom se ale vrátili ke slovu ,duch' - v Indii používáme tohoto výrazu s velkým D a znamená něco zcela jiného než na Západě. Tento Duch je mužskou formou Boha, který nevstupuje na pole stvoření. Je to neprojevené Za, Já. Když vstoupíme do vnitřního života a děláme duchovní pokrok, uvědomujíce si sami sebe a osvobozujíce se od strachu, pochybností a omezení, tehdy získáváme volný přístup k Duchu. Tak dosahujeme svého vlastního ztotožnění s Kosmickou Vizí a Skutečností. Na Západě užíváme slovo ,duch' a míníme přitom spiritismus a bytosti ve vitálním světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama